У ТОВ «Приват-Агро-Альянс» зараз усі потужності направлено на збирання сої

Адже, як зазначив агроном господарства Валентин Жовтий, в господарстві її немало – 3375 гектарів. А культура, як говорить, довго чекати не буде…

Детальнiше

На краю поля — майже вся техніка господарства. Цю площу трудівники вже впорали. І невдовзі трактори прокладуть перші борозни під майбутній урожай. Поряд ще один лан сої. Саме на це поле й направлять наразі всі сили працівники господарства.

IMG_33051Агрономи ТОВ «Приват-Агро-Альянс» Валентин Жовтий та Володимир Божко з працівниками господарства.

 

— Зараз кожен день на вагу золота, — говорить агроном Володимир Божко. — І так трішки з ритму збилися через дощову погоду. Хоча дощ, звичайно ж, потрібен. Особливо на озимі. Їх у господарстві посіяли 1100 гектарів. Більше не ризикнули, хоча планували посіяти понад дві тисячі…

— А сою спішимо збирати, поки погода дозволяє, — приєднується до розмови агроном Валентин Жовтий. — Наразі вже зібрали 2200 гектарів із 3375-ти. Намолотили 4450 тонн при середній урожайності 20,5 центнера. Зараз на збиранні сої задіяні сім комбайнів, дев’ять «КамАЗів», навантажувачі. Виділити когось окремо, як кращих механізаторів, неможливо. Бо всі працівники трудяться на совість і працюють з великою відповідальністю. І кожен із нас хвилюється за результат своєї роботи, — продовжує агроном. — До речі, всі механізатори, що працюють у полі, забезпечені безкоштовними обідами. Про це подбав директор господарства Іван Сидоренко. Він неабияк переймається умовами праці своїх підлеглих. А влітку, коли польові роботи велися допізна, механізаторам привозили й вечерю, — за­уважив Валентин Жовтий.

Окрім сої, в «Приват-Агро-Альянсі» готуються й до збирання кукурудзи. Її в господарстві теж немало — 5500 гектарів. Соняшник, що займав 1300 гектарів, вже впорали з урожайністю більше 30 центнерів.

Джерело: Громадсько – політична газета Машівського району «Промінь» №85-86 від 22 жовтня 2016 року. Фото Ольги Матяш.