Жнива – 2016

«Цьогорічний урожай пшениці це, свого роду, бонус за наш труд і великий подарунок від природи…», – говорить головний агроном ТОВ «Приват-Агро-Альянс» Руслан Харитенко. Адже, як зізнається, після посушливої осені, вже й не сподівалися, що посіви озимини зазеленіють.

Детальнiше

— По осені посіяли 1866 гектарів озимої пшениці, — розповідає Руслан Валентинович. — Проте частина посівів зійшла лише взимку. Якщо чесно, то навіть бізнес-план склали та «переписали» частину площ під сою. Проте, порадившись, вирішили ризикнути. І не прогадали. Тож навесні, завдячуючи рясним дощам та належному догляду, пшениця піднялася і пересівати довелося лише близько 500 гектарів. Наразі до збирання маємо 1314 гектарів. Із них майже половину вже впорали. Середня урожайність озимих складає 49 центнерів, хоча є поля, що «дають» і по 55-57 центнерів із гектара.

DSC007741На фото: головний агроном господарства Руслан Харитенко, водій Олексій Засора, агрономи Олександр Трембач, Володимир Божко, Валентин Жовтий, обліковець Юлія Горячун, тракторист Микола Тимків, обліковець Таміла Титаренко, агроном Юрій Сорокін, комбайнери Віталій Григоренко, Юрій Кікбаєв, В’ячеслав Савченко, Олег Степанюк, Володимир Терешов та Олексій Безпальченко.

 

На збиранні ранніх зернових задіяні сім потужних комбайнів із одинадцяти наявних у господарстві. Як розповідає Руслан Харитенко, трудяться на них люди з великим досвідом роботи, добросовісні і відповідальні.

— Наприклад, комбайнери Микола Головашич та Сергій Капустян — це люди, про яких говорять: «З такими б я в розвідку пішов…», — зауважує головний агроном. — Вони працюють у господарстві вже більше десяти років і до їхньої роботи ніколи не було жодних претензій. Хороші слова можна сказати й на адресу водіїв Олександра Горобця, Віктора Стояна, механізаторів Василя Покотила, Олександра Дузенка, Анатолія Деркача, Олега Цибулька, Миколи Тимківа. У нас згуртований, дружний колектив, який працює з повною віддачею, — додав насамкінець Руслан Валентинович.

DSC007871Старший охоронець Андрій Скубак, тракторист Олександр Дузенко, комбайнер Олександр Саєнко, тракторист Василь Покотило, комбайнери Олександр Косов та Олег Степанюк.

 

Задоволений роботою підопічних і директор товариства Іван Сидоренко. Говорить, що кожен із хліборобів добре знає свою роботу і неабияк вболіває за результат. А жнивна пора ще раз підтвердила, що колектив господарства — це команда професіоналів.

Щодо пізніх культур, то в «Приват-Агро-Альянсі» дозрівають 3350 гектарів сої, 1312 — соняшника та 5500 — кукурудзи. Подальша доля цих посівів, як зауважив Іван Іванович, повністю залежить від погодних умов.

Джерело: Громадсько – політична газета Машівського району «Промінь» №59-60 від 23 липня 2016 року.