Жити і господарювати по-совісті

Публічне акціонерне товариство «Насінневе» (смт Чапаєве) розташоване на території трьох районів Харківської області – Кегичівському, Красноградському і Нововодолазькому; спеціалізується на виробітку продукції рослинництва і тваринництва, має в обробітку більше 8 тисяч гектарів землі.

На сьгодні це одне з найпотужніших підприємств в нашому районі, яке не лише найбільший платник податків, а значить – поповнювач місцевого бюджету, а й забезпечує людей роботою, зарплатою, вселяє впевненість у майбутнє.

Детальнiше

Проїжджаючи по Чапаєвському і Комунарському відділеннях, бачимо великі, добротні ферми, асфальтовані прилеглі території, подекуди ще навіть лишилися останні осінні квіти.

– Дивись, – говорить Олександр Іванович Колос – директор ПАТ «Насінневе», – там, де активно працює і розвивається тваринницька галузь, добре і впевнено живуть люди. Адже тваринництво – це робота цілий рік, незалежно від сезону, погоди чи урожаю. У нас в господарстві, не багато, не мало, 3 тисячі голів великої рогатої худоби, з них 1300 корів – дійне стадо. Що це значить? Щомісячна зарплата в родині і такі ж відрахування до бюджету. Всі наші працівники, а їх більше 600 чоловік, мають стабільний соціальний пакет: оплачувану відпустку, лікарняний та ін. Кожен пайщик забезпечується безкоштовною оранкою і культивацією городів. Також підприємство бере на себе всі витрати на ритуальні послуги. Та й це ж не все.

index_clip_image002

О.І. Колос

В 2015 році на фермі в Ульянівському відділенні встановлено сучасне доїльне обладнання, запущено в дію молокопровід, відремонтовано дах, – словом, зроблено багато, аби полегшити умови праці тваринників і підвищити якість продукції. До спілкування приєднується Володимир Анатолійович Зорін – заступник директора по виробництву ПАТ «Насінневе».

index_clip_image003

В.А. Зорін

Сьогодні ПАТ «Насінневе» – це єдине підприємство на території Чапаєвської селищної ради, яке активно працює, надає роботу, зарплату, сплачує податки.

Безумовно ж, це радує, – говорить спеціаліст, – але ж хіба можна недооцінювати труд селянина? Україна – держава аграрна, і основна ставка має робитися на сільського товаровиробника. А що маємо сьогодні? Там, де ореться, сіється, де є робота дояркам, трактористам, шоферам та ін., там і живуть, а не животіють села. А не стане підприємства, що робитимемо? Я ж народився у Чапаєвому, тут живуть мої батьки, діти, з цим краєм пов’язана вся моя сутність. Хіба ми хочемо занепаду?

Величезну допомогу надає ПАТ «Насінневе». Встановили дитячий ігровий майданчик, завезли пісок, закупили килими, оргтехніку, майже щодня допомагають робочою силою. Планується придбання нових меблів для середньої групи дітей дитячого садочка. Задоволені всі: і діти, і батьки.

Джерело: Інформаційна газета Кегичівського району «Наш Край» №83 (9675) від 17 жовтня 2015 року