Машівщина відсвяткувала обжинки

У суботу рано-вранці (годин із п’яти) вже до місця врочистостей стали з’їжджатися машини, щоб встигнути до початку все встановити, налагодити. Кожне сільгосппідприємство до цього дня готувало своє представлення і в фотознімках, на яких миті сільськогосподарського року, і в презентації, і в виступах художньої самодіяльності. Всі старалися, щоб представити себе якомога гучніше, виразніше, незвичайніше. І це дійсно вдалося. Ще свято не почалося, а людей вже зійшлося стільки, що, роздивляючись, зачіпалися одне за одного.

Детальнiше

Гостей зустрічали із хлібом і сіллю. На машівські обжинки завітало й чимало поважних гостей. Після урочистої зустрічі і привітань гості «відвідали» кожне господарство.

 Зустрічало гостей ТОВ «Коновалівське». Його керівник Володимир Бобиль наголосив, що хоча господарство й невелике, та є чим гордитися: «Найвища в районі і в корпорації середня врожайність ранніх зернових». Розповівши про досягнення цього року, директор звернув увагу на фото, що представило господарство: «Це наші трудівники». А показавши на інше, на якому на фоні величезної кучугури зерна – хлопчик і дівчинка, сказав: «Це наше майбутнє. І не просто. Бо це наш майбутній керівник товариства і головний бухгалтер».

index_clip_image0033

Переможці цьогорічних жнив – ТОВ «Коновалівське» на чолі з Володимиром Бобилем (праворуч).

 

Далі вся делегація попрямувала до павільйону, точніше сказати, цілого містечка, що підготувало ТОВ «Приват-Агро-Альянс». При вході до нього красувалися козак і козачка із величезних рулонів сіна. До речі, їх змайстрували ще напередодні. Тож машівчани ще ввечері, прийшовши подивитися, не приховували задоволення і подив від таких творінь. А далі за імпровізованими воротами, вквітчаними стародавніми вишитими рушниками, лелечим сімейством при вході та плетеним тином — ціла садиба, де знайшлося місце і мірошникові з млином та мливом, і українській печі, і господині, біля якої залюбки сфотографувалося керівництво області і не тільки. Сказати, що постаралися на славу, це навіть мало буде. Коли поцікавилися, хто ж був мозковим центром, керівник товариства Іван Сидоренко сказав: «Це наш землевпорядник цим займалася». Та як виявилося, дуже багато людей доклали до цієї неймовірної краси рук і старань. Ділилися ідеями, втілювали їх, приносили з дому все, що було потрібне. І столи, що виставлені перед тином, теж «ломилися» від всього, чим багаті українці. Серед дарів нашої землі красувалися короваї. Причому, один, що в центрі, — з імпровізованим зображенням карти району. На все, що тут побачили, заступник голови обласної ради Володимир Марченко промовив: «Дивовижно, все дивовижно і чудово!». Після розповіді Івана Сидоренка про здобутки господарства, гості попрямували до техніки: сучасних тракторів, комбайна.

index_clip_image003333

Директор ТОВ «Приват-Агро-Альянс» Іван Сидоренко (в центрі) з працівниками господарства біля презентаційного майданчика.

 Потім надійшла черга нагородам, їх було дуже багато, як і людей, які вклали себе у вагомий машівський коровай.

ТОВ «Коновалівське» було відзначено у таких номінаціях: кубок за перше місце в жнивах-2015, почесна грамота Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації за сумлінну працю, високий професіоналізм та вагомий внесок у розвиток сільгоспвиробництва отримав директор ТОВ «Коновалівське» Володимир Бобиль.

 ТОВ «Приват-Агро-Альянс» відзначили у номінаціях: кубок за найвищий валовий збір ранніх зернових, директора ТОВ «Приват-Агро-Альянс» Івана Сидоренка було нагороджено почесною грамотою обласної державної адміністрації за вагомий особистий внесок у розвиток сільгоспвиробництва, досягнення високих показників на збиранні врожаю ранніх зернових культур, почесною грамотою Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації за сумлінну працю, високий професіоналізм та вагомий внесок у розвиток сільгоспвиробництва.

 Також почесними грамотами райдержадміністрації відзначили кращих комбайнерів, водіїв, механізаторів на збиранні ранніх зернових культур.

 Людмила Тютюнник.

Фото Ольги Матяш.

 Джерело: Громадсько – політична газета Машівського району «Промінь» №67-68 від 22 серпня 2015 року.